Narlıdere Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Tarihçesi

İzmir Narlıdere İlçesinde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi eksikliği fark edildiği üzere, Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı olan Güney  Bölgesi  Genel Sekreterliği  çalışmalarda bulunmuş olup;

İzmir Güney Bölgesi Genel Sekreterliğine bağlı Narlıdere Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi resmi açılışı 09.02.2014 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Açılış Sağlık Bakan Yardımcısı Sayın Agah Kafkas, İzmir Valisi Sayın Mustafa Toprak, İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Türkyılmaz, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir İli Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan, Kuzey Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Nuri Dilek'in katılımlarıyla gerçekleşti.

Narlıdere Ağzı ve Diş Sağlığı Merkezi'ni barındıran tesiste, 112 Komuta Kontrol Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi birimlerini de bulunmaktadır.

Narlıdere ve civarındaki ilçelerde yaşayan vatandaşlarımızın merkeze gitmeden, diş sağlığı için başvuracakları modern bir tesis olan hastanemizde uzman ve tecrübeli 23 Diş Hekimi görev yapmakta olup; implant, dolgu, kanal tedavisi, kron köprü protez, total ve parsiyel protez, pedodonti (çocuk diş kliniği), diş taşı temizliği, fissür koruyucu  vs. tedavileri en son teknoloji kullanılarak başarı ile uygulanmaktadır.